Yapay zekada gelinen son nokta BabyX karşınız da ..

Makinaların gelecekte insanlığın sonunu getireceğine inananlardan mısınız? Açıkçası ben buna inananlardan biriyim. Normal bir insan gibi adım adım öğrenen ve durmadan kendini geliştiren bir yapay zekanın zamanla kendini bizi insanlardan daha üstün görmeyeceğini nereden bilebiliriz ki? Bu varsayımların gerçekleşmesi için önümüzde uzun bir zaman var gibi gözüküyor, en azından bizim nesil bu sorularımızın cevabını görecek kadar yaşamaz diye umuyorum.
Ama şimdi paylaşacağım haberde; Auckland Biyomühendislik Enstitüsü tarafından oluşturulan Baby X projesinin videosunu aşağıda izlediğiniz zaman siz de benim gibi teknolojinin nasıl bir hızda ilerlediğini ve merak ettiğimiz o geleceğin aslında çokta uzun bir zaman almayacağını düşünüp ürkebilirsiniz.  Önce videoyu izleyin isterseniz.

Öğrenebilen bir yapay zekaya sahip olan minik bebek figürümüz BabyX basit kelimeler ile nesnelerin fotografına bakarak isimlerini söyleyebiliyor. Sanal bebeğimizin bu sorulara cevap verirken takındığı mimikler bazılarınıza şirin gelmiş olabilir tabi ama bana gerçekten ürkütücü ve rahatsız edici geldiğini söyleyebilirim. İleriki zamanlarda BabyX projesinin yapay zekası dahada geliştirilip robotlara entegre edilmesi planlanıyormuş. Hazır olun dostlar Skynet geliyor 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz