Türk Dizilerinin ve Programların Türk Aile yapısına verdiği zararlar.

Bu yazı dizisinde Türk aile yapısına yakışmayan, Türk Aile değerlerine, örf ve adetlerine psikolojik, Siyonist ve emperyalist yaklaşımlar sonucu Aile kavramının tahrip edilmesini kaleme alacağım.

Türk Tarihinde olmadığı halde olmuş gibi gösterilen ihtiraslar, cinayetler, entrikalar ve işlenmiş komplo teorileri hiç olmadığı kadar tahrik edici içeriklerle topluma nüfuz ediliyor.

Nikahsız ilişkileri, Zengin olan kesimin ekonomik durumu iyi olmayan diğer Aile bireylerine yaptığı küçük ekonomik oyunlar sonrası sapkın ilişkileri empoze etmek amacıyla ortaya çıkan Aile olgusunu tahrip eden Zenginin parasıyla herşeyi elde edebileceğini, Dünyanın sadece o kesimin etrafında döndüğünü , ekonomik gücü olmayan Ailelerin ezik bir statüye konulmasını Türk kültürüne ve Ahlak yapısına aykırı bu tür dizilerin yayınlanması Milletimize yapılan en büyük tahribatların başında gelmektedir.

Bildiğiniz üzere 90’lı yıllardan sonra 2000’li yıllarda bu tür Dizilerin gün geçtikte daha da ileriye giderek  Aile kavramlarına zarar vererek toplumun içinden çıkılmaz bir duruma sürüklenmesine ön ayak olmaya başlamıştır.

Bir diğer konu da bazı Tv Programlarının özellikle dedikodu Stil ve evlilik Programlarının yukarıda anlattığım konuları daha farklı boyutlara taşıdı.

Türk Dizilerinin ve Programların Türk Aile yapısına verdiği zararlar.
Türk Dizilerinin ve Programların Türk Aile yapısına verdiği zararlar.

Ünlülerin özel hayatlarını ekrana taşıyan dedikodu programlarının ve Stil yarışmalarının genç kızlar üzerindeki olumsuz örnek davranışlar oluşturduğunu, Evlilik programlarında hep bir kriter peşinde koşmaları evin var mı araban var mı gibi sorulan sorular. Sanki evlenme programı değil de Tapu kadastro bölümü gibi konseptlerle ekranlara taşınması Evlilik gibi ciddi bir müesseseyi aşağılık bir takım şeylere malzeme haline getirmesi maalesef Türk Aile yapısını bozmaya yönelik Aile olgusunu derinden tahrip eden yayınların siyonist ve emperyalist düşünceleri aşılamasını şahsım olarak Türk Aile yapısına yapılan büyük bir tehlike olarak görmekteyim.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz