Trabzon şehri tarihi ile insanları ile muazzam bir şehirdir. Tüm ülkenin bildiği üzere bu tarihi şehrin futbol takımı yıllar önce büyük bir hegemonyayı yıkarak, Türkiye futbol liginde bir devrim yaparak lig şampiyonluğunu başka bir şehre Anadolu’ya  tarihi ile büyük yüzölçümü ile o küçük sehre getirdi. Trabzon ve Trabzonspor artık kendinden söz etmeye başlamıştı bu devrim ile . Kupalar getirdi Trabzon’un asi çocukları sırayla avrupada yenilmeyen takımları yendi , o asi çocukların takımı Trabzonspor. Futbolla şahlanan Trabzonspor yıllar geçtikçe bir spor klübü olma yolunda ilerledi.

Trabzon sehri artık sadece futbol kenti değil spor kenti olma yolunda ilerledi. Dönemin başkanı Sadri Şener’in ve kurmaylarının girişimi ile bir basketbol takımı ve bir pilot takım satın alınarak büyük adımlar atılmış oldu. Daha yakın geçmişte yani birkaç sene önce Trabzonspor voleybol takımı adınada yine dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve kurmayları zamanında girişimler bulundu. Bu girişimler sonuç getirdi güçlü bir voleybol takımı kuruldu. Ülkenin voleybol konusunda ileri gelmiş klüplerinde oynamış genç voleybolcular alınarak bir maceraya atılmaya başladı.

Trabzonspor voleybol takımı kurulduğu ilk sene 3. Lig düzeyinde grubunda başarılı olarak o dönem Trabzonspor’a kulüp bazında güldüren tek branşımız oldu. Başarılı olan takımımız 2.lig in kapısını açtı. Geçen sene 2. Lig düzeyindede başarılı olan takımımız playoflara başarılı bir şekilde kalmışken son maçta yaşanan aksilikler, sakatlıklar sebebi ile bir üst kademeye yükselemedi. Aslında sene boyunca düşünce başarılı performanslarını 1. Lige çıkarak taçlandırmamaları bizi çok şaşırtmıştı.

Ve voleybol takımımız ertesi sene yanı bu sene daha iddali bir şekilde hazırlanarak başladılar. Bir iki takviye ile güçlendiler. Ligin ilk devresini sessiz sedasız taraftarsız 13’te 13 yaparak tamamladılar . Yani namağlup. Dediğim gibi sessiz sedasız , üstelik  4, 5 ay oyuncularımız para almadan oynadılar . Ne para almadıklarına darıldılar, ne desteklemediklerine .

Bu takım ligin ikinci yarısında Kayseride maça çıkarak başlıyacaklar. Gerekli desteği taraftar bazında bizim göstermemiz gerekiyor . Bu bağlamda bu yazı ile voleybol takımımızın olduğunu tekrardan hatırlatmak istedim. O takımda bizim ne Trabzonda  ne deplasmanda yalnız bırakılmayı hak edilmeyen bir takım. Bu takım bizi bu sene gururlandıracak. Ben inanıyorum.

Gençler Dünya Voleybol Şampiyonluk yaşamış takımın kaptanı ve Trabzonspor’umuzun voleybol takımının başarılı pasörü Baran Taşkıran’ı özellikle izleminizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz