Trabzon’da Ne Yenir?

Trabzon’da Ne Yenir Nerede Yenir?

Trabzon’da Ne Yenir

Trabzon gezileriniz için hazırladığımız Trabzon’da ne yenir ve yeme içme rehberi olan lezzet durakları listemiz;

Cemil Usta Akçabat Köftecisi

Köfte denince akla gelen yerlerden birisi Akçabat’tır. Akçabat’ta da köfte derseniz size ilk adres Nihat Usta’nın lokantasını tarif edeceklerdir. Kilo ile verilen köfte siparişinin ardından bir daha başka yerde köftenin lezzetini böylesine güzel alabilmek çok zordur. Ayrıca bir de ev yapımı baklavası vardır ki; Antepli ustaların yaptıklarına taş çıkartır.

Adres : Sahil Park Alanı Akçaabat / Trabzon-TÜRKİYE
Telefon : +90 462 228 91 04

Karpi Pide

Trabzon’un meşhur bol tereyağlı pidelerinden yemek için ilk tavsiyemiz Karpi Pide. Duvarlarında pideyi elle yemenizi öğütleyen yazılara uyar da pideye elle dalarsanız parmaklarınızı tereyağına bulayacak kadar bol yağlı gelir pideler. Ancak buna rağmen o kadar doğal ve hafiftir ki doymak nedir bilinmez.

Adres :  Kunduracılar Cad./halkevi Sok., No:15, Trabzon Merkez/Trabzon
Telefon : (0462) 321 7933

Bozo Pide

Yolunuz Sürmene’ye düşerse Bozo Usta’nın peynirli-kavurmalı pidesinden kesinlikle tatmalısınız. Vedat Milör’ün dahi beğenisini kazanan bu özel formülü uzun yıllar aklınızdan çıkarmanız zor olacaktır.

Bordo Mavi Balık Lokantası

Bu kadar adres verdik ama hiç balık restoranı için tavsiyede bulunmadık. Tabi Trabzon’a gidip doya doya balık yenmezse olmaz. Bunun için ilk adresimiz Bordo Mavi Balık. Kesin tavsiyemiz ise balık çorbası. Daha önce içmemiş seniz sizin için çok farklı bir deneyim olacaktır.

Adres : Boztepe, İpekyolu Cd., 61030 Ortahisar/Trabzon
Telefon : (0462) 351 38 88

Tarihi Kalkanoğlu Pilavcısı

Pilav yemek neden bu kadar önemli diye düşünmeden önce bir kere Kalkanoğlu Pilavı’nın tadına varın, ardından yorum yapın. Tam 150 yıldır pilav kazanının ateşten inmediği lokantada pilav ve et o kadar güzel bir şekilde birbirini tamamlar ki; Trabzon’dan ayrılmak istememenizin en büyük müsebbibi olur.

Adres :  Pazarkapı Mh., 61200 Trabzon
Telefon : (0462) 321 3086

Sümer Restoran

Trabzon’a gitmişseniz illaki Sümela Manastırı’na doğru bir yolculuk planınız vardır; yoksa da olmalıdır zaten. Manastıra giderken uğramanız gereken bir yer daha var tabi; o da Sümer Restoran. Sümer Restoran’da o kadar güzel bir lezzet var ki adı kuymak. Mıhlamaya benzeyen tarifi ile inanılmaz güzel bir lezzet.

Boztepe

Boztepe Trabzon’un bir nevi balkonu konumunda. Burada semaverle gelen ve Karadeniz’in en lezzetli çaylarından birisi olan bu eşsiz çayı manzaraya karşı yudumlamamak olmaz.

Trabzon’da ne yenir ve nerede yenir yazımızın sonuna geldik. Yuları da ki restoranlar kişisel damak tadıma uygun olarak eklenmiştir restoranlarla herhangi bir bağlantımız bulunmamaktadır. Sizlerde tecrübelerinizi ve ya bilgilerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz, yazımızın altına yorum yapabilirsiniz. Ek olarak eklemek istediğiniz olursa bizimle İLETİŞİM‘ e geçebilirsiniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz