Bugün sizlere bu coğrafyada doğmuş, askerlik hizmeti dışında doğup büyüdüğü şehri hiç terk etmemiş, kalbi güzel, yüksek ve vazifeli bir ruha sahip bir Türk Hekiminden Medical Park Trabzon Hastanesinin Başhekimi Op. Dr. Ahmet ÇUBUKÇU’dan bahsedeceğim.

Hastasına ve hasta yakınına mesleki ahlak, etik ve insani değerler çevresinde yaklaşan, hedefe yönelik tetkik isteyen, kanıta dayalı tıbbın önerdiği en uygun tedaviyi uygulayan, hastasının sağlığını tedavi ettikten sonra da takip eden, koruyucu sağlık hizmetlerini ve topluma sağlık bilincini aşılamayı ihmal etmeyen, mücadeleden kaçınmayan, meslek yaşamın korsesidir deyip sorumlulukları sırtlayan, enfes bir adam.

‘Elektriğin bulunmasından önce tiyatro mum ışığında oynanıyormuş. O zamanın tiyatro yazarlarının, bir perdeyi bir mumun ömrüne göre yazmaları gerekiyormuş ya hani, işte Ahmet Ağabey, elektrik olmuş Trabzon’a. Perdeyi uzatmış, perdeye yeni renkler eklemiş. Alkışlara, tebessümle yanıtlar vermiş.

Malumunuz, hastaneler demografik düzey ayırt etmeksizin, insanların genel itibariyle demoralize bulunduğu yerlerdir, lakin bazı insanlar, gerek zeka gerek kişilik ve kalpleriyle en ışıksız ortamlara bile ışık saçarlar, insanı insana insanca anlatıp, mizah eşliğinde, matematiksel tüm istatistiklere set çekip, tiyatral bir ışık olurlar.

İşte Ahmet ağabeyde öyle bir Hekim. Girdiği koridora neşe getiren, umutsuzluklara umut eken, siyahın içine beyazı karıştıran, deva olan, umut olan, gönül işi yaptığını her fırsatta belli eden, sevinçten gözyaşı, sevinçten tebessüm olan güzel bir kalp.

Sıfatlar yetmez ağabey, sıfatlar yetmez

İyi ki varsın Ahmet ağabey, iyi ki varsın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz