Ordu Büyükşehir Belediyesi sahil kesiminde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu yaparak vatandaşların hizmetine sundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sahil kesiminde yaptıkları başarılı çalışmaları sosyal medya hesabından fotoğraflarını paylaşarak duyurdu.

Enver Yılmaz’ın  “Ordu çok güzel oldu! Yürüyüş, koşu, bisiklet yolları, dinlenme ve çocuk oyun alanlarıyla Ordu sahili sizleri bekliyor” mesajının ardından, fotoğrafların altına yorum yağdı. Renklerin bordo mavi olmasını eleştiren Ordulu bazı vatandaşlar,

“Başka renk yok mu kendi gazetelerimde ordudan ve ordu spordan tek kelime etmezken sen boydan boya bordu mavi yapmışsın”

“Samsunda yaşayan biri olarak Karadeniz’deki bu ‘bordo mavi’ merakı nedir? Samsun BB. Başkanı gibi bordo mavi rengi hoş değil. Şehrin rengi neyse onu yapın bence. Ordunun rengi her zaman mor beyazdır. Çok mu zor bu renkler…”

“Bir ordulu olamadınız sayın başkan bordo mavi ne yaa” şeklinde yorumlar yaparken, bazı vatandaşlar da hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek,

“Bordo mavi için teşekkürler başkan”

“Cok guzel olmus baskanim super goruntu…helaliniz var…”

“Gayet güzel olmuş. Modern ve ferah bir havası var.Düne kadar kötü kokudan yürüyemediğimiz,bisikletlerin yayaların birbirine karıştıgı yer hoş bir hal almış” şeklinde yorumlar yaptılar.

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise tepkilere cevaben gönderiyi düzenleyerek şu açıklamayı ekledi:

 “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne göre bisiklet yollarının standart rengi MAVİ, koşu ve yürüyüş yolları ise kiremit rengi BORDO’dur. Tüm çalışmalar standartlara uygun yapılmıştır…”

Kaynak: TrabzonHaber

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz