70 metre yükseklikteki yola bağlanan labirent üst geçit, vatandaşı mizah yapmaya zorluyor .. Görenleri güldüren labirent gibi üst geçit Artvin’in Kemalpaşa İlçesi’nde bulunuyor.
Uzunluğu ve dönemeçleriyle dikkat çeken, yaya üst geçidinden otobanların kenarına verilen kol dışında bir kolla köy yoluna bağlanıyor.

Karadeniz Sahil Yolu’nun üstünden geçen yaya geçidinden otobanın iki kenarını birbirine bağlayan kolları dışında oldukça uzun bir kolun da Liman Köyü yoluna bağlanması, karman çorman komik bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Üst geçidin bir ucundan diğer ucuna ulaşmak için 300 metreye yürümek ve 200’e basamak çıkmak  gerekiyor. İlginç yaya geçidin sahile yakın bölümdeki ucu ile köy yoluna bağlanan diğer ucu arasında ortalama 70 metre de yükseklik farkı bulunuyor. “Adeta bedava spor yapmak gib!” Özellikle Doğu Karadenizde bu tür mühendislik harikası üst geçitleri görmek artık çok zor değil! Buna benzer adeta beyin yakan bir üst geçitte hatırlarsanız
Trabzon’un Ayasofya mevkiğinde de vardı. Bu tür mühendislik harikası üst geçitlerin bölgemizde türemesini arazi yetersizliği ve engebeli yapısına bağlıyoruz ..

haaa! birde dağlar denize paralel 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz