Bilenler bilir Şerif hocamız, abimiz, yeni neslin amcası, hatta dedesi yılmadan bıkmadan büyük bir özveri ile 69 yaşında futbol hayatına devam ediyor. Devam etmekle kalmıyor 32 senelik takımı Zaferspor ile yolları üzücü bir şekilde ayırdıktan sonra geçtiğimiz hafta transfer oluyor. Hem de yanı başında başka bir takıma değil, taa Osmaniye’ye gidiyor. Tekrardan sonsuz tebrikler Şerif hocam, orada da başarılı olacağından en ufak bir şüphem yok.

Şerif Hoca ile başkanı, teknik direktörü, malzemecisi, kaptanı ve ortasaha oyuncusu olduğu Zaferspor’da iken bir idmana çıkma fırsatı bende yaşamıştım. İdmana çıktığım zaman kendisi 64 yaşındaydı. Üzerinde “koşabiliyorken koş” yazılı bir t-shirt vardı ve Ege’de yapılan bir maraton koşusundan yeni gelmişti. Size inandırıcı gelmeyebilir ama idman sırasında koşuya ilk o başlamış ve son o bitirmişti. Yaklaşık 2 saat aralıksız koşmuştu. Bıkmadan usanmadan bütün futbolcu kardeşlerimize aynı uyarıyı veriyordu, kendi söylemi ile “oğlum goş” diyordu. Herkese inat eşi Hafize Teyze’de yan tarafta elinde örgüsü ile bizi takip ediyordu.

Umarım günün birinde Şerif Hocanın futbol sevgisi, disiplini, karakterini beyaz perdede görürüz… Yeni takımında başarılar Şerif Hocam…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz