Merhaba! Gündemin sürekli kadın cinayetleri olduğu bu yıllarda bir anımı sizlerle paylamak isterim.

Tahminen sene 97 ilkokul 2. Sınıftayım. Uzak bir muhitteki okula servisle gidiyorum. Okulun iki kapısı var servis bazen birinde bazen diğerinde bekliyor. Ders çıkışı aradım servisimi bulamadım. Servis şoförü o yaştaki bir öğrenciyi aramadan beklemeden gitme sorumsuzluğunu göstermiş okulda kalmıştım. O zamanlar cesur bir çocuktum ailemin verdiği sorumlulukları yerine getirebilen iş bitirici bir kişiliğim. Babamın bir gün lazım olur kenarda dursun diye, her gün okula getirdiğim bir kitabımın arasına koyduğu o paraya güvenip dolmuş durağının yolunu tutuyorum. Ama bir sorun var oturduğum muhite daha yeni taşınmış sadece servisle gidip gelmiştim hangi dolmuşa binmem gerektiğini öğrenme fırsatım olmamış. Ramazan ayı şimdi trafiğe kapalı alan cifi tarafında dolmuş durağı, iftara yetişmeye çalışan telaşlı bir kuyruk var nerede beklemem gerektiğini bilmiyorum, bir yandan da hava kararıyor yavaş yavaş endişeleniyorum. Cep telefonu yok eve dönme saatim yaklaşıyor ailem meraklanacaktı…

O endişeli yüz ifademi fark eden iki liseli hanımefendi beni fark etti ve kol kanat gerdi. Evimi tarif ettim. Kendi evlerinin olduğu yere kadar beni dolmuşla getirdiler. Devamında benimle tarif ettiğim yöne yürüdüler. Huzurevi bahçesini geçipte o duvarın ardında tanıdığım ev yolunu gördüğümde sevinçten yaşaran gözyaşlarımı unutamam. Tamam bundan sonra evimi bulabilirim dediğimde emin misin diye sorgulayan o duvarı bana atlattıran ardımdan bakmaya devam eden o güzel yürekler için ömrümün sonuna kadar dua edeceğim.

O gün ben kötü niyetli insanlara denk gelebilir hayatım boyunca unutamayacağım travmalar yaşayabilir, ya da hiç yaşayamaya bilirdim! Gerisini zaten biliyorsunuz. Kendimizden başka kimseye güvenemediğimiz, en büyük tehlikelerin en yakınımızdakilerden geldiğini bildiğimiz günlerdeyiz. Korkuyoruz!

#pınargültekin ve acısını derinden hissettiğimiz tüm kadınlar 🙏

Merve Akbulut

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz