Merhabalar değerli arkadaşlar, malum Covid-19 salgını münasebetiyle çoğumuz demoralize olsak da yaşam bir şekilde devam etmek durumunda.

Olumsuz haberler ışığında gerçekle örtüşmeyen bir takım önkabullerin yaygınlaşması hakeza sanal gerçeklik minvalinde haberler salgının yayılması kapsamındaki parametrelerin sürekli değişkenlik göstgermesi ile ruhumuza anksiyete gün be gün yükleniyor olsa da biliyoruz ki tedbirlere layıkıyla uymamız durumunda bu süreci de aşacağız her şey güzele evrilecek.

6 yıldır çalışmakta olduğum projenin detaylarını sizler için derledim. Yaşadığım şehrin üretimine katkıda bulunduğum için son derece mutluyum.

Projemiz bittiğinde Trabzon’un ulaşım anlamında renk değiştireceğine inanıyorum. İnsanların evine kapandığı günlerde çalışmalarımız hız kesmeden devam etmekte.

2×3 şeritli bölünmüş yol olarak yapımı devam eden Kanunu Bulvarı Projesi’nin büyük bir bölümü tamamlanarak trafiğe açılırken, projede 22 köprülü kavşak, toplam uzunluğu 6,8 kilometre olan 8 çift tüp ve 441 metre uzunluğunda 1 tek tüp olmak üzere toplam 17 tünel ve toplam uzunluğu 7 bin 888 metre olan 55 köprü bulunuyor.

Trabzon şehir geçişi ile Karadeniz Sahil Yolu trafiğini birbirinden ayıracak Kanuni Bulvarı, transit trafiğin hızlı bir şekilde akışını sağlayacak.

Nisan ayında Karşıyaka viyadüğü tamamlanan projenin Erdoğdu kavşağına kadar 2 kilometrelik kesimi de tamamlanarak hizmete açıldı.

Sinyalizasyon ve ışıklandırma çalışmalarının da yapıldığı Kanuni Bulvarı Projesi’nde Boztepe Tüneli ve Bahçecik Tüneli’nin de içinde bulunduğu 5 km’lik kesimin Çukurçayır kavşağına kadar olan kısmı için için çalışmalar sürüyor.

 

1 Yorum

  1. Tünel şefi Köksal Yıldız ve Kutup Yıldız’ın büyük emekleri vardır. Trabzon’a böylesi yaraşır. Çalışan emek veren herkesin emeğine sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz