Trabzon Kanuni bulvarı yakında hizmete girecek. MNG Holding’in inşaat kolu olan MAPA İnşaat’ın kazandığı ihale sonrası yapımına başlanan mega proje, Trabzon trafiğinin ilacı olarak görülmekte. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilip, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne yapımı için devredilmişti. İlerleyen zamanlarda çıkan ödenek sıkıntısı nedeniyle tarafları ikileme düşür ve çalışmalar durma noktasına gelmişti. Sonunda millet vekillerinin araya girmesiyle çıkan ödenek sorunu çözüldü, çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Yetkililerden edinilen bilgiye göre Kanuni Bulvarın Beşirli Şenyuvam’a kadar olan kısmı 90 gün içinde bitip Trabzon halkının hizmetine sunulacak.

Yolun yapımı o bölgeden Bahçecik’e doğru devam ederken eş zamanlı olarak Çukurçayır trafiğini rahatlatmak için Yenicuma Gözaçan Camii bölgesini Çukurçayır’a bağlamak amacıyla çalışmalar hız kazanacak ve bu çalışmada 2018 yılının ilk yarısında sonuçlandırılmaya gayret edilecek. Toplam 24 kilometre uzunluğunda 2×3 şeritli bölünmüş yol olarak yapımı devam eden projede, 12 köprülü kavşak, toplam uzunluğu 6,5 kilometre olan 8 çift tüp ve 441 metre uzunluğunda 1 tek tüp olmak üzere toplam 17 tünel ve toplam uzunluğu 7 bin 888 metre olan 55 köprü bulunuyor.

Kanuni Bulvarı Projesine istinaden tüm detaylar(personel karakteristik özellikler minvali dahil) yakında bordomavi.com’da…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz