Trabzon da bir ilk Glutensiz Restaurant Berweuli ..

Çölyak hastalarının da rahat rahat yemek yiyebileceği bir Restaurant Berweuli kafe ye gittik gördük çok beğendik .. Ayrıca Trabzonun tek Trabzon Glutensiz Restaurant’ı ..

Her ne kadar önemi son yıllarda anlaşılmış olsa da glutensiz yaşam insan hayatı için oldukça önemlidir. Bilhassa çölyak hastaları için hayatı önem teşkil etmektedir. Bu farkındalığa sahip bir cafe restorantın Trabzon‘ da da açılmış olduğunu yeni öğrendim ve ilk iş olarak bu güzide mekanı ziyaret edip leziz yemeklerinden tatma fırsatında bulundum. Yanımız İstanbuldan gelen çölyak hastası bir misafirimiz de vardı .. Servisin sunumu açık hava sineması, otantik mekana hayran kaldık özellikle Restaurant sahibi Eşref bey çok ilgili ve çölyak ile ilgili çok bilgili birisi glutensiz yemekler için  özel bir mutfağı bile mevcut ..

Eşref bey Restaurantı “Berweuli Ala Carte” yi kendi kaleminden anlatıyor ..

Merhabalar;

Trabzon’da yıllardır köfte ve balık’tan oluşmuş olan damak zevkini değiştirmek için yola çıktık. Bunun içinde Trabzon’un en eski yerleşim alanlarından olan tarihi Ortahisar mahallesinde, tarih kokan bir sokakta, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin “Tarihi Trabzon Evleri Çalıştayında”  Örnek Proje olarak seçilen tarihi evimizde, gökyüzünün altındaki 150 m2’lik camdan kış bahçemizin içinde bulunan, Defne, Zeytin ve dallarını tarihin anılarına uzatan asırlık nar ağaçlarının altında Osmanlı, Fransız ve İtalyan mutfaklarından seçkin örnekleri ve özel spesiyal yemeklerimizi müşterilerimize üşümeden veya ıslanmadan yiyebilme özgürlüğü sunmaktayız.

Yaklaşık 90 çeşit yemek ve tatlı seçenekleri ile Trabzon’da tek olma özelliği taşımanın yanında, Ankara’dan sonra Türkiye’nin doğusunda tek olma seçkinliğini gururla taşıdığımız diğer bir özelliğimiz ise glüten alerjisi olan ÇÖLYAK hastalarımız için bol seçenekli özel yemekler üretmekteyiz. Herkesin özgürce yaşayabilme hakkına sahip olması gerektiği inancımız doğrultusunda bu özel insanlarımıza sevdikleri ile birlikte, sevdikleri yemekleri yeme özgürlüklerini sunuyoruz.

Lezzete verdiğimiz önemin yanı sıra, bahçemizde haftalık düzenlediğimiz sinema ve canlı müzik aktivitelerimiz ile de bir ilki başlatarak Trabzon’da öncü olmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca mekanımızda kendilerini özel hissetmek isteyenler için kullanıma açtığımız özel Loca odalarımızla da farkındalık yaratmaktayız.

Berweuli Glutensiz Kafe
Berweuli Glutensiz Kafe
Trabzon Glutensiz Restaurant:
Berweuli Restaurant
İletişim: 05423793854

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz