Efendim, nevi şahsına münhasır bir otomobil meraklısıyım. Otomobil hassasiyetim vesilesi ile malum konuya açıklık getireyim istiyorum.

Abartılı, aracın tasarım çizgilerini değiştiren, orijinal harici amiyane tabirle sırıtan saçma sapan modifikasyonları, abes yazıları/stickerları, opsiyon/donanım listesi harici uygulanan aşırı derece koyu cam filmini ben de desteklemiyorum, ancak evrenin her yerinde, sürücüyü polyster esaslı şeffaf bir malzemeyle üzerinde UV’den koruyan veyahut 720- 3000 nm ır ( infra-red) cama yasak koymak abesle iştigaldir.

Önce serbesti sağlayacaksın, tabiatı ile bir çok insan mevzuata güvenerek film yaptıracak, sonra polisleri sokağa dökeceksin, önünden geçene ceza yazacak?

Ülkenin, bu yanlışlardan vazgeçeceği inancımı korumak istiyorum.

01.11.2017 itibariyle de pek sevgili şu güven verip, değer katan sloganıyla yola çıkan, TÜVTÜRK Muayene İstasyonları genelge yayınlamış, neymiş efendim cam filmi veyahut renkli camlar ‘Ağır kusur’ sayılacakmış. TÜVTÜRK’ün gayesi ülkedeki otomobilleri sözde Avrupa seviyesine çekmek değil mi? İyi ama Avrupa’da 43r ve cam filmi yasal?

Yasağı koyan kurum ise bir hayli enteresan,

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı?

Ülkede bilim sanayi ve teknoloji yok ama

Bakanlıkları var…

Ezcümle, şahsi fikir olarak belirteyim,

önce gözlerdeki/zihinlerdeki filmleri kaldırmak lazım, sonrasına bakarız…

 

 

* 139.000’i aşan imza kampanyasına siz de destek olun.

https://www.change.org/p/cam-filmi-l%C3%BCks-de%C4%9Fil-bir-ihtiya%C3%A7t%C4%B1r

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz