Bir iddiaya göre Kozinoğlu Mavi Berelilerin yanına Bordo Berelileri kurdurdu.

MİT’çi Kozinoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunan ‘Mavi Bereli’ komandoların yanına ‘Bordo Bereli’ özel birlikleri kurdu. Trabzonspor üyesi olan Kozinoğlu, Trabzonspor’a olan sevgisini böyle gösterdi.

MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu hakkında bilinmeyenleri amcası Tufan Kozinoğlu anlattı.

MİT’çi Kozinoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki ‘Mavi Bereli’ komandoların yanına ‘Bordo Bereli’ özel birlikleri kurdu. Trabzonlu olan ve Trabzonspor’un 5632 nolu üyesi olan Kaşif Kozinoğlu, Trabzonspor’a olan sevgisini böyle gösterdi.

Tufan Kozinoğlu; Son görüşmemizde bana, “4 sayfalık bir iddianame var, bunun içinde tek doğru olan benim Trabzonlu olduğum” demişti. Doğduğu yeri seven, vatanını seven ve vatanı için canla başla çalışan bir insandı. Askeriyede mavi bereliler vardı, bordo bereli özel birlikleri de kendisi kurdu. Burada bir espri var, bordo-mavi olsun istedi, Trabzonspor’a olan sevgisini böyle gösterdi. Bunu düşünebiliyor musunuz? Özel kuvvetleri o kurdu, hatta oğlunun adını da ‘Özel’ koydu. Memleketine ve işine sevdalı bir adamdı.

Bordo Bereliler Kimdir?

Bordo berelilerin görevi özel harekât ve savunmadır. Yıllarca PKK dâhil birçok yasadışı örgüte kan kusturmuşlardır. Farklı aralıklarla yapılan dünya özel kuvvetler taarruz, savunma yarışmalarında 2 defa dışında hep birincilikle dönmektedirler. Ne amor’u ne delta force’u bordo berelilerin önünde ayakta kalamadı. Almanya, Fransa dâhil birçok Avrupa ülkesi özel kuvvet eğitimi aldırmak için sıradalar. Ama bordo berelilere verilen eğitimin %30 u o ülkelere gösteriliyor.

Özel operasyonlarda sessizlik ve hız en önemli değerdir.

K.loca dedikleri kilitleri delta forte dâhil diğer ülkeler 10,13 saniye arası acarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede acıyorlar.

200 metrede hâlâ nokta atışı yapabiliyorlar.

Ordudaki çoğu askerin hayalidir bordo bereli olmak. Ama bu iş her babayiğidin altından kalkabileceği bir iş değildir. Bordo bereliler çoluğunu çocuğunu, anasını babasını yok sayabilir.

Bordo bereli bildiğiniz askerlere benzemez. Eğitimlerinde bir insanın başarabileceği noktanın üstünde ki işler için eğitim alırlar. Kısacası en ağır şartlar onlar içindir. İste bordo bereliler bundan dolayı bir numaradır. Iraktaki çatışmalarda komando ve piyade birlikleri PKK’lılarla çatışırken bordo berelileri her zaman çatışmanın arasına atarlar. Ve belki 3 saattir süren bir çatışma 20 dakikaya son bulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz