Siyasi harita da Türkiye’nin içinde olsa da Aslında kendi başına ayrı bir devlettir Trabzon.  Kendine has Milleti, özellikleri, dili, adabı muaşeret ‘i olan yerdir. Tabi bütün bunları ilk başlarda yadırgaya bilirsiniz, hatta “burada ne işim var benim” diyebilirsiniz… emin olun bu yoldan geçmeden sevmeniz mümkün olmayacaktır (ben geçtim biliyorum :D).
Fransa’da doğup büyüyen, eğitimi gören biri olarak, buraya ayak uydurmayı asla başaramayacağıma inandım. Öyle de oldu. Uyduramadım. Ama onlar enteresan bir şekilde bana uydu. Anladılar zorluk çektiğimi yelken oldular. Düştüm kanat oldular. Kayboldum pusula oldular. Ağladım omuz oldular. Anne, Baba, Kardeş oldular. Ön yargılarımı yıktılar, beni utandırdılar. 61 plakasını sayıdan çıkarıp ona ruh taktılar. Artık bu sadece sıradan bir sayı değil, ona – nasıl ki büyüklerimize davranıyoruz – saygı ve sevgiyle bakıyorum. Burada, bu mini devlette güvende olduğunuzu hissediyorsunuz. Saklamak istemiyorum; Beşiktaşlıyım. Ama Allah cezamı verdi, şimdi de imtihanım Trabzonspor ile. Takım değil beni etkileyen, ona destek veren gönüller. Ben böyle taraftar görmedim. Böyle gönül veren insan duymadım. Saygım sonsuz, sempatim ise zirveye yükseliyor 🙂
Tüm içtenlikle söylüyorum, belki Trabzonlu olunmaz, Trabzonlu doğulur ama bende artık bir şeyler hissediyorum, iliklerime nakış nakış işleyen. Seviyorum. Belki sizin sevdiğinizden az, ama kalbime göre çok!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz